A VISEGRÁDI NÉGYEK CSALÁDI HÁZAI 2019

A Magyar Építőművészek Szövetsége 2008. óta minden évben megrendezi a Visegrádi Négyek Családi Házai vándorkiállítást. A V4 társult országai Magyarország mellett Csehország, Szlovákia és Lengyelország. A vándor- kiállítás célja, hogy a régió hasonló múltú, történelmű és kultúrájú országainak építészeti teljesítményeivel rendre összemérje magát, szellemi teljesítményét. A kiállítás a MÉSZ, a Lengyel Építész Szövetség (SARP) a Szlovák Építészek Szövetsége (SAS) és a Cseh Építészek Szövetsége (OA) és Prágai Műszaki Egyetem Építész Kara a Kassai Műszaki Egyetem Építészeti Intézete együttműködése segítségével, országonként négy épületet mutat be, és így ad képet a V4 országok családiház építészetének aktuális szellemi és fizikai állapotáról. Célja, hogy párbeszédet kezde- ményezzen a fiatalok felé, az építészképzésben, hogy magas minőségű családi házakat mutasson be a nagyközönségnek és a szakmának. A Magyarországot képviselő épületeket kuratórium választotta ki, amelynek tagjai voltak: Kovács Csaba és Nagy Csaba a MÉSZ elnökségi tagjai és Nagy Iván építész, A vándorkiállítás a MÉSZ és a V4 országok építész szervezeteinek együttműködésével, teljes nyilvánossággal mutatkozik be Budapesten, Prágában, Krakkóban, Kassán, Pozsonyban, Bukarestben és Mariborban. Az itt látható anyag nemcsak határokon átnyúló kitekintést ad, de reméljük meg is erősíti a V4 partnerek együttműködését.

V4_cseh1

V4_cseh2